Dojo
Oto my
Kadra Klubu
Treningi
Sukcesy
Najlepsi
Mistrzowie
Ciekawostki
Linki
Kontakt
ustaw jako stronę starową
www.szczecin.pl
Poczta Polska

www.unityline.pl

www.euroafrica.com.pl

strona główna wyślij e-mail
 
podyskutuj z nami na forum
Lato 2005 z K.K Bodaikan
Wszystkie nasze obozy odbyły się w Łężeczkach nad j. Chrzypskim., w nowo wybudowanym, monitorowanym ośrodku sportowym Na miejscu korzystaliśmy z 2 x sal gimnastycznych, siłowni, basenu + jakuzzi, sauny parowej i suchej oraz boisk i sal konferencyjnych. Gościliśmy w wysokiej klasy hotelu z klimatyzowanymi pokojami o b. wysokim standardzie z TV Sat.

Nasze obozy ze względu na podział wiekowy uczestników miały bardzo zróżnicowany charakter. W myśl zasady, że każdy musi wypoczywać i trenować wg. odpowiednio dla swojego wieku przygotowanego programu. Rozwój psycho-fizyczny, na każdym etapie życia jest sprawą wyjątkową i aby osiągnąć wysokie efekty wychowawcze i szkoleniowe należy w sposób specjalny dobrać metody i zadbać o każdą grupę wiekową z osobna. Dzieląc się z nią swoim pełnym zaangażowaniem czasowym, energią, doświadczeniem i wrażliwością - tak jak to czynią nasi instruktorzy. Są to osoby, które po przez udział w naszych obozach zdobywały doświadczenie. Najpierw jako mali 7-8 letni uczestnicy, którzy wraz z upływem lat stali się wspaniałymi zawodnikami i instruktorami-wychowawcami. Zresztą odsyłamy do zdjęć z poprzednich lat, może ktoś ich rozpozna wśród dzieci.

OBOZY:

I dzieci młodsze z rocznika1998-1995. W terminie 08-20.07.2005
- celem był rozwój fizyczno-motoryczny maluchów, ale również dostarczenie dzieciom okazji do rozwoju emocjonalnego i społecznego, po przez różnorodność gier i zabaw. Nie obeszło się bez elementów edukacyjno-poznawczy oraz kształtujących twórczość najmłodszych adeptów karate. Tu energia maluchów jest niezniszczalna i naszą specjalnością jest, aby pozytywnie ją ukierunkować.

II dzieci starsze 1994-1990 (młodszej młodzieży). W terminie 20.07-01.08.2005
-celem tego obozu było przygotowanie zawodników min. do sezonu startowego, ale z zachowaniem pełnego programu rekreacyjno-wypoczynkowego, czyli wyśmienite połączenie "przyjemnego z pożytecznym".

III młodzież od 1989r. W terminie 10-20.08.2005
- miał charakter typowego zgrupowania sportowego, gdzie pracowano nad podniesieniem ogólnej sprawności fizycznej a kadra klubu objęta była specjalnym szkoleniem. Nie zabrakło również atrakcji.Jak zwykle nasz program był szalenie napięty. Po całym dniu pełnym wrażeń mieliśmy ochotę tylko na sen.
Podstawą dnia były codzienne: treningi karate, trening ogólnorozwojowy, basen + jakuzzi i sauna. Te ramy przeplatały zajęcia dodatkowe, jak min. wycieczki autokarowe do:
- panoramicznego kina IMAX w Poznaniu i Kinepolis
- do Sierakowa, gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikami: Stado Ogierów, a tam powozownie (kolekcja powozów z przełomu XIX i XX wieku) + odbyliśmy przejażdżki bryczkami oraz zwiedziliśmy Muzeum Zamku Opalińskich,
- do Chalina. Tam po zwiedzeniu dworku zostaliśmy zaproszeni na 2 godzinną ścieżkę ekologiczną po Jarach Sierakowskiego Parku Krajobrazowego.
- wyjazd na mszę do kościoła, gdzie z całą serdecznością witał nas proboszcz tamtejszej parafii.

Nie zabrakło: turnieju kata i kumite, podchodów, występów artystycznych, ogniska, dyskotek, karaoke, konkursów muzycznych, plastycznych, plebiscytu na najlepszego karatekę, meczy piłki nożnej, kontrolowanych zabaw w jeziorze i nad jeziorem, toru przeszkód, projekcji filmów szkoleniowych i fabularnych na ogromnym ekranie, wieczoru wspomnień, gdzie młodzież z naszego klubu mogła sobie przypomnieć, swoje początki w klubie np. w wieku 7 lat- oglądając archaiczne już kasety z obozów i zawodów. Pełno było śmiechu i wzruszeń.

Obozy obfitowały w wartościowe nagrody rzeczowe, dyplomy uczestnictwa i konkursowe, koszulki dla najlepszych, medale itp.

Wszystko to działo się w oparciu o szeroko pojęte wychowanie przez sport, o wartości chrześcijańskie i etykę karate. Ze szczególną dbałością o przestrzeganie i wdrażanie wyznaczonych norm moralnych i tradycji naszego klubu.

Copyright 2001 Karate Klub Bodaikan