SEMINARIA KUMITE WKF Z CHRISTOPHE PINNA.
 
Seminars Kumite with Christophe Pinna
in the period 2005-2013


Zapraszamy serdecznie wszystkich karateków, zawodników i trenerów na X spotkanie ze wspaniałym szkoleniowcem.
 • To jedyne takie spotkanie przed Mistrzostwami Polski!
 • Wartościowy materiał szkoleniowy!
 • Niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń!
 • Sparingi z najlepszymi!
 • Niezapomniana atmosfera!

CHRISTOPHE PINNA

Zdobyte tytuły mistrzowskie:
 • CZTEROKROTNY MISTRZ ŚWIATA
 • SZEŚCIOKROTNY MISTRZ EUROPY
 • Dwukrotny Mistrz Pucharu Świata
 • Sześciokrotny Mistrz Francji
 • Dwukrotny zwycięzca Pucharu Francji
 • Dwukrotny zwycięzca Pucharu Morza Śródziemnego
Biografia mistrza

Christophe Pinna zaczął uprawiać sztuki walki w 1973 r. - w wieku 5 lat.

W 1986r. Christophe rozpoczął szkolenie wojskowe w sławnym Batalionie Joinville (Wewnętrzna Wojskowa Szkoła Sportowa). W tym samym roku, dzięki pilnemu treningowi, Pinna został Wojskowym Mistrzem Francji i wieku 17 lat Mistrzem Europy Juniorów.

W 1993 r.Christophe zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Świata na Pucharze Świata w Algierii, a w 1994r Christophe przyczynił się do złotego medalu drużyny Francji.

W między czasie uzyskał narodowy certyfikat sportu jako instruktor pierwszego, a następnie drugiego stopnia. Stworzył klub Nice Elite Sport (N.E.S.), który stał się największym i najlepszym klubem karate na francuskiej Riwierze. Został mianowany na regionalnego szkoleniowca przez Organizację Karate Francuskiej Riwiery, a Mer Miasta Nicei przyznał mu prestiżowe wyróżnienia: Złotego i Kryształowego Orła oraz Złoty Medal Sportu od francuskiego Ministra Sportu. W 1996 r. w Sun City, po raz drugi z pomocą Pinny drużyna Francji przywiozła do kraju tytuł Mistrza Świata. Tak też stało się w 1997 roku na hiszpańskiej Teneryfie, gdzie kolejny raz z rzędu wygrała Francja. Tam Christophe został również Mistrzem Europy "Open kumite". W 1997 r. w Manili (Filipiny) Christophe zdobył kolejny tytuł światowego Mistrza "Open kumite". 16.10.1998 r. Francja po raz trzeci z rzędu wygrała Mistrzostwa Świata w Rio de Janeiro.

Po powrocie Pinny do Francji Prezydent Jacques Chirac, aby ukoronować imponującą karierę sportową Christophe i jego wspaniały wkład w sport karate, wydał dekret przyznający mu rangę Rycerza Orderu Zasługi Narodowej.

Ponadto Henri Serandour, Prezes Narodowego Olimpijskiego i Francuskiego Komitetu Sportu przyznał Christophe honorowe odznaczenie Komitetu Olimpijskiego.
14 października 2000 r. Christophe zwyciężył na Mistrzostwach Świata w Monachium w kategorii "Kumite Open" W tym momencie, Pinna jako jeden z najbardziej uhonorowanych zawodników karate uznał, że czas zakończyć karierę.

Jego wysiłki przeniosły się na niwę nauczania. Zaczął podróżować po świecie i prowadzić szkolenia. W styczniu 2001 r., Christophe powrócił do Europy, aby trenować kadrę narodową Grecji. W czerwcu 2001 r. Federacja Francji mianowała go na stanowisko trenera kadry narodowej. W listopadzie 2001 r. Światowa Federacja Karate (WKF) jednogłośnie mianowała Christophe Pinne na Przewodniczącego Światowej Komisji Sportowej. Od roku 2006 pełni funkcje Przewodniczącego Światowej Komisji Zawodniczej. Na stanowisko to, mianowała go Światowa Federacja Karate- WKF w uznaniu jego profesjonalizmu min.w szkoleniu zawodników. Christophe Pinna został rownież wykładowcą ds. sportu w "Stars Academy", w której zatrudniani są "najlepsi z najlepszych" z danej dziedziny. Kontrakt ten ma duże znaczenie prestiżowe /min. popularność światowa/ jak i finansowe.

Obecnie Christophe dzieli swój czas pomiędzy nauczanie karate sportowego na arenie światowej i branie czynnego udziału w dążeniach do wprowadzenia karate na igrzyska olimpijskie. Jest zatrudniony przez Ministerstwo Młodzieży i Sportu.

Poza tym, bierze aktywnie udział w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci i młodzieży. Sam z własnej inicjatywy pomaga młodym adeptom karate (i nie tylko) z rejonów świata dotkniętych biedą.
 

 
Zobacz poprzednie Seminaria
odwiedź stronę Chreisophe PINNA

kliknij aby zobaczyć film

 
 


 
 
Copyright © 2006 Bodaikan.pl. All Rights Reserved design by optimo.and.pl