Oto my
Kadra Klubu
Treningi
Sukcesy
Najlepsi
Obozy
Mistrzowie
Ciekawostki
Linki
Kontakt
ustaw jako stronę starową


kliknij i zobacz drzewo genealogiczneseminaria z Pinna


Tu jesteśmy - dołącz do nas:


www.facebook.com

www.twitter.com

www.instagram.com

www.nasza-klasa.pl

www.nasza-klasa.pl


Nasi sponsorzy:


www.szczecin.pl
www.szczecin.pl

www.bodaikan.pl

www.unityline.pl

http://www.ekspert-zdrowia.pl

http://bit.ly/2njNzAU

strona główna wyślij e-mail
 
Filozofia na której opiera się aktywność naszego klubu nawiązuje do szeroko pojętej "JEDNOŚC CIAŁA I UMYSŁU". Jest to zawarte w nazwie naszego klubu.

BODAI to jedność psychiki z ciałem. Jest to taki stan psycho-fizyczny, w którym istnieje zgodność dążeń i działań psychiki człowieka i jego ciała. Polega to na wzajemnie dopełniającej się kontroli, gdzie ciało ściśle wykonuje polecenia umysłu a ten całkowicie kontroluje jego zachowanie. Oznacza prawdziwą mądrość.
KAN określa budynek, szkołę, miejsce.


W naszym klubie trenujemy w myśl zasady Gichin Funakoshiego że:
"Karate musi być takie, aby mogło być ćwiczone przez młodych, starych, kobiety, mężczyzn i dzieci".

Pracujemy nad poprawą zdrowia fizycznego, wydolności i sprawności a także nad samodoskonaleniem psychicznym.
Karate umożliwia zdobycie umiejętności skutecznej samoobrony, rozwój samodyscypliny, eliminuje agresję, pomaga zrozumieć prawdziwe wartości w życiu człowieka.

U nas trenują zarówno, ci którzy postrzegają karate jako dyscyplinę sportową i chcą uczestniczyć we współzawodnictwie, jak i osoby traktujące karate jako sztukę walki, a więc drogę harmonii pomiędzy sprawnością a mądrością, drogę do pokonania samego siebie, swoich słabości, walki ze stresem i problemami życia codziennego.

"SZTUKA NIE CZYNI CZŁOWIEKA, ALE CZŁOWIEK CZYNI SZTUKĘ"
(G. Funakoshi).
Wchodząc do naszego dojo pozbywasz się wszelkich uprzedzeń, zmartwień, frustracji , nienawiści i kompleksów. Tutaj w białym kimonie jesteś taki jak wszyscy - wolny, bez obciążeń dnia codziennego.

"BODAIKAN" dba o właściwą atmosferę w grupach i o przestrzeganie wartości opartych na tradycji i etyce karate, a także o integrację karateków i ich rodzin. Pragniemy być jedną wielką rodziną, którą łączy poczucie więzi i wspólnoty. Przebywanie w gronie osób, które się lubią i szanują, wzmacnia naszą pracę nad samodoskonaleniem i pozwala stać się lepszym!

Zapraszamy.

Piotr Juszczak
Ewa Glińska
Copyright 2001-2016 Karate Klub Bodaikan